tagasi  tagasi

EBL e-raamatute platvorm  

EBL

 

EBL (Ebook Library) on väga paindlik ning mitmekülgsete võimalustega e-raamatute laenutamise platvorm. Seda saavad kasutada nii suured raamatukogud kui ka väiksemad organisatsioonid, teadusasutused ning ettevõtted. EBL'i põhijoonteks on:

 

Kasutajate huvidest lähtuv komplekteerimine

E-raamatutel on võrreldes paberraamatutega mitmeid eeliseid. Nende "kohaletoimetamine" toimub mõne hetkega ning e-raamatute sisuga saab enne ostuotsust tutvuda. Raamatukogu kasutajatele võidakse anda ligipääs piiramatul hulgal raamatutele ning raamatukogu maksab nende eest alles siis, kui kasutaja mingit raamatut reaalselt vajab. Enam ei pea raamatukogu komplekteerijad eelnevalt otsustama, mis raamauid kasutajatele laenutuseks pakkuda, vaid saab lasta kasutajatel endil see valik teha. Enam ei lähe suur hulk eelarvest raamatute alla, mida keegi ei vaja, sest iga ostetud raamatut on vähemalt üks kord laenutatud.


EBL pakub süsteemi, kus raamatukogu kasutajatele antakse ligipääs sadadele tuhandele e-raamatule (võib ka piirata teemade ning hinna lõikes), ning kasutajad saavad kõiki neid raamatuid täies mahus sirvida (5 min). Juhul kui kasutaja arvab, et raamat pakub talle lähemat huvi, siis ta lihtsalt jätkab lugemist ning raamatukogule läheb kirja laenutus. See protsess võib toimuda automaatselt või peab iga selline laenutus olema raamatukogu töötaja poolt kinnitatud. Iga ühepäevane laenutus maksab 10-15% raamatu hinnast. Raamatukogu saab ka määrata, et kui on tehtud näiteks 2-3 laenutust, siis ostetakse raamat raamatukogule päriseks ning edasisete laenutuste pealt raamatukogu maksma ei pea. Sisuliselt antakse raamatukogu kasutusse ilma esialgse väljaminekuta ligipääs virtuaalsetele raamaturiiulitele, mis traditsioonilise raamatukogu puhul oleks maksma läinud miljoneid eurosid.

 

Kuidas alustada?

Kui soovite EBL'i proovida, siis palun võtke meiega ühendust ning me seame teile üles kuuajalise prooviperioodi, mille jooksul saate EBL'i tasuta täies mahus testida ning kasutajatele tutvustada.

Tutvu EBL'i poolt pakutavate e-raamatutega


Otsi raamatut:
(Sisestage sõnad pealkirjast, autor või ISBN)

EBL E-raamatute teemad


 Raamatukauplus Krisostomus - Raekoja plats 11, Tartu. tel. 7440 010, faks 7440 011, e-mail: kriso@kriso.ee, http://www.kriso.ee
üles
1 Algaja Algaja, kellel puuduvad muusikalised teadmised
2 Lihtne Lihtsustatud arranþeeringud; Keerukuse tase 1-3
3 Keskmine Kergelt lihtsustatud arranþeering; Keerukuse tase 4-6
4 Keskmine / Kõrge Täpne arranþeering kõigist Rock/Pop lugudest; Keerukuse tase 6-8
5 Kõrgem tase Ekspert