tagasi  tagasi

Springeri e-raamatud  

Mis on Springeri e-raamatute kollektsioon?

Springeri e-raamatute kollektsioon on suurim teadus-, tehnika- ja meditsiinialaste raamatute võrgukollektsioon.
SpringerLink’i platvormi kaudu saavad raamatukogud ja ettevõtted pakkuda oma klientidele võrgupõhist ligipääsu väärtuslikele raamatutele momentaalselt olenemata sellest, kus kasutaja asub - kas raamatukogus, kontoris, kodus või ükskõik, kus mujal.
Springeri e-raamatute kollektsioon kasutab PDF- ja HTML-formaadis andmete kaasaskantavust, otsitavust ja võrratult kerget ligipääsetavust, et muuta juurdepääs infole teadlaste jaoks nii mugavaks kui võimalik. Springeri e-raamatute kollektsioonid pakuvad täpseid koopiaid kõrgkvaliteedilistest Springeri paberraamatutest koos kõikide hüvedega, mis kaasnevad võrgupõhise keskkonnaga, sealhulgas enneolematud otsinguvõimalused ja järjehoidjad.

 


 

Põhiomadused ja eelised

 
Teemakollektsioonid

Kõik Springeri trükised, kaasaarvatud e-raamatud, sarjad ja e-teatmeteosed on jaotatud 13 teemakollektsiooni. Kasutajatel on võimalus soovitud kollektsiooni sirvida, et saada ülevaade nimetustest, mis on võrgupõhiselt kättesaadavad.

Need kollektsioonid on:
 

Springeri raamatuarhiivid (Springer Book Archives)

Nüüd on Springer osana oma jätkuvast pühendumusest teaduskogukonnale algatanud suure digiteerimisprotsessi. Springer laiendab märkimisväärselt oma arhiivi mahtu Springeri raamatuarhiividega. Selles on üle 100 000 raamatu, mis ulatuvad tagasi 1840. aastasse. Springeril on au pakkuda arvatavasti maailma suurimat eraldiseisvat teaduse-, tehnika- ja meditsiinialaste raamatute kogu.

Springeri teatmeteosed (Springer Reference Works)

Springeri teatmeteosed on mitmeköitelised entsüklopeediad, käsiraamatud ja temaatilised atlased, mille autoriteks on eksperdid ning mis on mõeldud nii uurijatele kui ka teaduritele ja nooremteaduritele.
Nad esindavad kolmanda astme kirjandustöid, mis sisaldavad kokkuvõtlikke ja kinnistunud teadmisi, mis on esitatud kergesti kättesaadavas vormis. Üheskoos moodustavad nad tohutu teadmistevõrgustiku.
Meie kogemused teatmeteoste struktureerimisel ja korrastamisel võimaldavad suurtel rahvusvahelistel autorimeeskondadel esitada oma kollektiivseid teadmisi ühtselt ja süstemaatiliselt, kindlustades nende artiklite kergestimõistetavuse ka lugejatele, kes ei ole eriala spetsialistid.
 
Springeri teatmeteosed on saadaval järgmisel kujul:

 
Springeri lühikokkuvõtted (SpringerBriefs)

Spirngeril on rõõm teatada SpringerBriefs’ist, mis pakub lühikesi kokkuvõtteid murrangulistest uurimistöödest ja praktilistest rakendustest laias valikus valdkondades. SpringerBriefs’id on lisatud Springeri e-raamatute kollektsiooni. See  50-125 leheküljelistest kokkuvõtetest koosnev sari sisaldab valikut nii professionaalseid kui ka akadeemilisi tekste. SpringerBriefs’il on täisteksti otsing ja tekst sisaldab hüperlinke.
 

Täismahus allalaadimine

Praegused arengusuunad näitavad, et tahvelarvutite ja teiste mobiilsete seadmete kasutamine SpringerLink’i ja Springer for R and D platvormil (Springer for Research and Development – Springer uurimistöö ja arenduse jaoks on Springeri platvorm, mis on mõeldud ettevõtete ja meditsiini turule) kasutamiseks kasvab kiiresti. SpringerLink ja Springer for R and D töötavad mistahes seadmel kohandades automaatselt lehekülje sätteid nii, et see on lehekülje külastamiseks kasutatava seadme ekraani suuruse jaoks optimaalne. Eriti tahvelarvutitel ja mobiilsetel seadmetel eelistavad kasutajad saada terveid raamatuid.
Springeril on rõõm tutvustada raamatu täismahus allalaadimise võimalust SpringerLink'i ja Springer for R and D platvormil. See talitus loodi vastutulles autorite, teadlaste ja meie raamatukogu klientide suurele nõudlusele. Kasutajatel on võimalik korraga alla laadida ühe raamatu kõik peatükid. Lisaks sellele võimalusele saavad kasutajad e-raamatut, mis asub SpringerLink’i või Springer for R and D platvormil, vaadata ka LookInside kaudu ning üksikuid peatükke PDF- ja HTML-formaadis alla laadida. Peatüki tasand ja raamatu täiemahuline PDF on täieliku ligipääsu tellinud kasutajatele piiranguteta kättesaadav. LookInside näitab alati valitud lehekülgi ka kasutajatele, kellel tellimus puudub, ning täismahus peatükki kasutajatele, kes on tellimuse teinud.
 

MyCopy seade

MyCopy võimaldab raamatukogu klientidel tellida nende isiklik pehmekaaneline eksemplar Springer e-raamatust, mis on olemas nende raamatukogu e-raamatute paketis.
 

Omandipõhine ärimudel

Springeri e-raamatud, teatmeteosed ja raamatusarjad on saadaval aastase paketina, millega raamatukogud ja asutused võivad osta kas terve iga-aastase kollektsiooni või mõne teemakollektsiooni. Täielikud arhiveerimisõigused ja kestev ligipääs ostetud tekstidele on SpringerLink’i kaudu tasuta kättesaadavad seni, kuni asutuse Springeri konto on aktiivne.


Raamatukauplus Krisostomus - Raekoja plats 11, Tartu. tel. 7440 010, faks 7440 011, e-mail: kriso@kriso.ee, http://www.kriso.ee
üles
1 Algaja Algaja, kellel puuduvad muusikalised teadmised
2 Lihtne Lihtsustatud arranþeeringud; Keerukuse tase 1-3
3 Keskmine Kergelt lihtsustatud arranþeering; Keerukuse tase 4-6
4 Keskmine / Kõrge Täpne arranþeering kõigist Rock/Pop lugudest; Keerukuse tase 6-8
5 Kõrgem tase Ekspert