E-raamatute lugemine Android™'i seadmetel (uuendatud 01.05.2016)


Mida ma pean teadama enne e-raamatu allalaadimist oma Android'i seadmesse?

Oluline on teada, et seadmel oleks paigaldatud e-raamatu formaati toetav (e-raamatu lugemiseks mõeldud) tarkvara. Meie pakume oma e-poes kahte tüüpi e-raamatuid - EPUB ja PDF. Lisaks jagunvad mõlemad tüübid veel Adobe DRMiga kaitstud ja kaitseta raamatuteks - EPUB+DRM ja PDF+DRM.

E-raamatute lugemiseks vajaliku tarkvara puudumisel võib e-raamatu allalaadimine ebaõnnestuda! Ühte e-raamatut saab alla laadida maksimaalselt 3-5 korda.

NB! Eestikeelsed e-raamatud peab alla laadima 3 ööpäeva jooksul. Kolme päeva möödumisel sulgeb kirjastus juurdepääsu tellitud raamatule.

Ostsin omale e-raamatu. Mida edasi teha?

Kui oled tellimuse edukalt vormistanud ja raamatute eest tasunud, kuvatakse lehel „Tellimuse kinnitus“ sinu ostetud e-raamatute pealkirajd ning allalaadimise lingid. Lisaks saadab meie süsteem sulle e-maili, kus on samuti kirjas nii ostetud e-raamatud kui allalaadimise lingid.

Raamatud saad alla laadida, kui vajutad lehel „Tellimuse kinnitus“ või meie saadetud e-kirjas lingile „Lae alla“. Vajadusel kopeeri link oma veebilehitseja aadressiribale.

Pärast allalaadimist veendu, et sinu seadmes oleks olemas e-raamatute lugemiseks vajalik rakendus (App).

Millist tarkvara vajan e-raamatute lugemiseks?

Sõltuvalt formaadist on valikuid mitu: Aldiko Book Reader (lae alla Google Play'st), BlueFire (lae alla Google Play'st), Moon+ Reader (lae alla Google Play'st)
Esimesed kaks võimaldavad lugeda ka Adobe DRMiga kaitstud raamatuid.

Kust saan alla laadida tasuta näidisraamatuid, nii Adobe DRM'i kaitsega kui ilma?

Näidisraamatud leiad Adobe koduleheküljelt: http://www.adobe.com/ee/products/digital-editions/eBook.html

Soovitame enne e-raamatute tellimist kindlast ära proovida seadme ühilduvus ülalmainitud aadressilt allalaetavate näidisraamatutega. Lisaks on ka meie e-poes hulk tasuta e-raamatuid, mida saad kasutada, et tutvuda meie e-poe raamatute tellimise süsteemiga.

E-raamatute lugemine Aldiko Book Reader'iga

Kuidas lugeda e-raamatuid programmiga Aldiko Book Reader?

 1. Juhul, kui sul ei ole Android™ seadmesse installeeritud Aldiko Book Reader App, siis lae see alla Google Play'st (Aldiko Book Reader - lae alla) ning installeeri rakendus seadmesse. Pärast installeerimise lõppu peaks töölauale tekkima Aldiko ikoon.
 2. Leia omale sobiv e-raamat ja lae see alla oma seadmesse (enamasti läheb vaikimisi "Download" kataloogi).

  Näide e-raamatu allalaadimise protsessist (mobiililehel):


  Pilt 1. E-raamatu allalaadimine pärast tellimuse eest tasumist (app - Browser).
   
  Pärast allalaadimise protsessi lõppu salvestab veebilehitseja e-raamatu SD-kaardil asuvasse Download kataloogi.
   
 3. Käivita Aldiko rakendus ja impordi e-raamat Download kataloogist.

  Näide e-raamatu importimisest:


  E-raamatu importimine "Download" kataloogist Aldiko Book Reader'isse.
   
 4. Vajuta imporditud raamatul ja võidki raamatu lugemisega kohe alustada.


  Head lugemist!


Kuidas lugeda Adobe DRM'iga kaitstud EPUB ja PDF e-raamatuid Aldiko Book Reader'iga?

 1. Lae alla tarkvara Aldiko Book Reader (lae alla Google Play'st) ja paigalda see oma seadmesse . Programm on tasuta ja võimaldab lugeda nii Adobe DRM'iga kaitstud kui kaitseta EPUB ja PDF raamatuid.
   
 2. Leia omale sobiv Adobe DRM-iga kaitstud e-raamat ja laadi see alla oma Android seadmesse või arvutisse (Windows, Mac). Protsessi läbi tegemiseks saad kasutada tasuta näidisraamatud. Näidisraamatud saab alla laadida aadressilt http://www.adobe.com/ee/products/digital-editions/eBook.html (nimekirjas on DRM-iga kaitstud kui ka kaitseta näidisraamatud)

  Android™'i seadme abil võib e-raamatu otse allalaadimine olla mõnevõrra keerulisem. Seda juhul, kui seadmes kasutusel olev veebilehitseja ei paku allalaadimise võimalust (näiteks avab .acsm faili ja kuvab selle sisu). 
   


  Pilt 1. Vigane e-raamatu avamine kuvab ainult ACSM(XML)-dokumendi sisu
  (selle dokumendi sisu on mõeldud ainult e-raamatu lugemise rakendusele).
   
 3. Käivita Aldiko Book Reader App ning autoriseeri seade oma Adobe ID'ga. Adobe ID puudumisel saad luua konto internetis aadressil 'https://www.adobe.com/ee/account/sign-in.adobedotcom.html' või kasutades Aldiko rakendust.

  Kogu protsess on kirjeldatud allpool:

  Pilt 2.
  Pilt 2.

  Oma Adobe ID saad sisestada programmi seadistuste alt (Settings). Selleks vajuta oma seadmel menüü nuppu (pilt 2 viide 1), avanema peaks valik (pilt 2 keskmises aknas), kust saad valida "Settings" (pilt 2 viide 2). Järgmisena vajuta lahtrile Adobe DRM (pilt 2 parempooleses aknas).


  Pilt 3.
  Pilt 3.

  Seadme autoriseerimiseks sisesta oma Adobe ID (Adobe.com'is registreeritud e-mail) ning parool. Kinnitamiseks vajuta nuppu "Sign In" (pilt 3 viide 1). Seadme autoriseerimiel avaneb taas programmi seadistuste aken ning sinu Adobe ID peaks olema ära märgitud menüüs esimese valiku Adobe DRM all (pilt 3 parempoolses aknas). Juhul, kui sul ei ole veel oma Adobe ID-d, siis saad selle kohe registreerida, vajutades nuppu "Register" (pilt 3 viide 2). 

  Register nupu vajutamisel avaneb vorm, mille lahtritesse on vaja sisestada e-posti aadress (Email address), parool (Password), parooli kordus (Confirm password), eesnimi (Firstname), perekonnanimi (Lastname) ja riik (Country). Kui kõik väljad on täidetud, luuakse pärast rohelise "Register" nupu vajutamist sinu isiklik Adobe ID (kuvatakse järgmises aknas Adobe DRM valiku all).


  Pilt 4. Adobe ID registreerimine.
  Pilt 4. Adobe ID registreerimine.

   
 4. Pärast seadme edukat autoriseerimist soovitame esmalt proovida alla laadida mõnda tasuta raamatut. Seda selleks, et veenduda seadme ning programmi täielikus ühilduvuses.

  E-raamatuid on võimalik laadida arvuti kaudu või otse seadmesse. Mõlemad meetodid on kirjeldatud allpool. 


  Adobe DRM-iga kaitstud e-raamatu allalaadimine Android seadmega:
  1. E-raamatu allalaadimine pärast tellimuse eest tasumist (rakendus Browser, mobiililehel):

   E-raamatu allalaadimine 'Tellimuse kinnituse' lehel
   Pilt 2. E-raamatu allalaadimine.
    
   Pärast allalaadimise protsessi lõppu salvestab veebilehitseja e-raamatu SD-kaardil asuvasse "Download" kataloogi.
    
  2. Järgmisena on vaja e-raamat importida Aldiko Book Reader'isse. Jätka punktist 5 ("E-raamatute importimine Aldiko Book Reader'isse").

  E-raamatu allalaadimine arvuti abil (Windows, Mac):

  1. Juhul kui sul ei ole arvutisse installeeritud Adobe Digital Editions tarkvara, siis lae see alla siit. Pärast allalaadimist installeeri tarkvara arvutisse.
  2. Kui sul puudub Adobe ID, siis saad selle tasuta luua siin. Adobe ID on vajalik tarkvara Adobe Digital Editionsi kasutamiseks. Loodav ID-kood on unikaalne, mis annab sulle võimaluse raamatu lugemiseks kuni kuues seadmes (e-luger, telefon, tahvelarvuti jne.), mis on autoriseeritud sama Adobe ID-ga.
  3. Autoriseeri ja lae alla (juhul kui veel ei ole laetud) sobiv e-raamat (EPUB, PDF). Enamasti on allalaetav fail .acsm laiendiga. Allalaetud faili avamisel Adobe Digital Editions'iga laetakse alla tegelik e-raamat, mida hiljem saad kasutada kuni kuues seadmes.
  4. Kopeeri e-raamat USB-liidese kaudu seadmesse (failide kopeerimise võimalustest loe oma seadme kasutusõpetusest).

   Juhul, kui sinu seadmes leidub kataloog "Books", siis kopeeri e-raamat sellesse kataloogi. Muul juhul kopeeri failid vabalt valitud kataloogi või loo päris uus kataloog ning kopeeri failid sinna.
  5. Järgmisena on vaja e-raamat importida Aldiko Book Reader'isse. Jätka punktist 5 ("E-raamatute importimine Aldiko Book Reader'isse").
    
 5. E-raamatute importimine Aldiko Book Reader'isse.

  Failide importimiseks Aldiko programmi on vaja avada programmi avalehel valik "Files" ning siis liikuda kataloogi, kuhu e-raamatud kopeeriti. Avades kataloogi, peaksid nägema kõiki oma e-raamatuid, mida programm toetab. Lõpuks märgi ära raamatud, mida soovid importida Aldiko programmi (või kohe avada).

  Näide e-raamatu importimisest:

  Raamatu importimine Aldiko Book Reader'isse
  E-raamatu importimine "Download" kataloogist Aldiko Book Reader'isse.
   
  Vajuta imporditud raamatul ja võidki raamatu lugemisega kohe alustada.


  Head lugemist!  


Vaata YouTube videot Aldiko Book Readeri võimaluste kohta.
NB! Adobe® Digital Editions ning e-raamatu lugeja peavad olema aktiveeritud sama AdobeID-ga.

E-raamatute lugemine BlueFire Reader'iga

Milliseid e-raamatuid saab lugeda Bluefire Reader'iga?

Bluefire Reader on mõeldud peamiselt EPUB, PDF e-raamatute lugemiseks. Lisaks saab Adobe ID olemasolul lugeda Adobe DRMiga kaitstud raamatuid.

Kuidas lugeda ja importida (DRM kaitseta) e-raamatuid programmiga Bluefire Reader?

 1. Juhul, kui sul ei ole Android'i seadmesse installeeritud Bluefire Reader App'i, siis lae see alla Google Play'st (Bluefire Reader - lae alla) ning installeeri rakendus seadmesse. Pärast installeerimise lõppu peaks töölauale tekkima Bluefilre Reader ikoon.
   
 2. Leia omale sobiv e-raamat ja lae see alla oma seadmesse.
  • Bluefire Reader'i õigesti installeerumisel peaks allalaadimise lingile/nupule vajutades avanema valikute aken, mis võimaldab raamatu importimist otse Blufire Reader'isse (vaata pilt 1). Valides avanevas valikute aknas "Download to Bluefire Reader", laetakse raamat otse Bluefire Reader App'i. Allalaadimise lõppedes küsib Blufire App üle, mida edasi teha - mine raamatute kataloogi (Go To Library) või hakka kohe lugema (Read Now).

   Pilt 1. E-raamatu allalaadimisel veebilehitsa poolt pakutavad valikud.
   Pilt 1. E-raamatu allalaadimisel veebilehitsa poolt pakutavad valikud.

   Nüüd peaks e-raamat olema kättesaadav Bluefire Reader'ist. Head lugemist!
    
  • Näide e-raamatu allalaadimise protsessist, kus fail laetakse alla, käivitamata teisi valikuid (vaata pilt 2):

   E-raamatu allalaadimine 'Tellimuse kinnituse' lehel
   Pilt 2. E-raamatu allalaadimine pärast tellimuse eest tasumist (rakendus Browser, mobiililehel).
    
   Pärast allalaadimise protsessi lõppu salvastab veebilehitseja e-raamatu SD-kaardil asuvasse "Download" kataloogi. Nüüd on vaja raamat viia Bluefire Reader'i "Bluefire/imports" kataloogi.

   Allalaetud raamatu kopeerimine "Download" kataloogist "Bluefire/imports" kataloogi.

   Selle protsessi edukaks läbimiseks on vaja kasutusele võtta uus failihalduse tasuta App - ES File Explorer File Manager (lae alla Google Play'st). Juhul, kui sa oled juba mõnda failihalduse rakendust kasutanud, siis ei tohiks kopeerimisega probleeme tekkida.
   1. Lae alla ES File Explorer File Manager (lae alla Google Play'st) ja paigalda see oma seadmesse.

    Käivita failihalduse App ja esimesel lehel peaksid nägema hulka erinevaid katalooge (pilt 3 aken  1). Otsi üles kataloog nimega Download ja ava see (vajutades selle peale). Nüüd peaksid nägema kataloogi sisu, kust otsi üles imporditav e-raamat. Raamatu valimiseks hoia näppu natukene aega raamatu peal või vali alumisest menüüst valik "Select". Sellega peaks tekkima kataloogis olevate objektide peale valiku kastike (pilt 3 aken2). Lõpuks märgi ära soovitud raamat(ud) (pilt 3 aken 3).

    Raamatu kopeerimine Bluefire import kataloogi, osa 1
    Pilt 3. E-raamatu kopeerimine "Download" kataloogist "Blufire/imports" kataloogi, osa 1.
     

    Järgmisena kopeeri märgitud raamatud lõikelauale (ingl. k. Clipboard). Selleks vali alumisest menüüst valik "Copy" (pilt 4 aken 1). Nüüd peaks tekkima vasakule nupp (pilt 4 aken 2), millele vajutades näed lõikelaua sisu (pilt 4 aken 3). Avatud lõikelaua peitmiseks vajuta uuesti lõikelaua nupule (pilt 4 aken 3).


    Raamatu kopeerimine Bluefire import kataloogi, osa 2
    Pilt 4. E-raamatu kopeerimine "Download" kataloogist "Blufire/imports" kataloogi, osa 2.
     
    Kui õiged raamatud on lõikelauale kopeeritud, saad jätkata kopeerimise protsessiga.
    Kõigepealt lahku Download kataloogist. Selleks vali ülemiselt tahvlilt (pilt 5 aken 1) "sdcard" (see on viide SD-kaardi peakataloogi). Olles SD-kaardi peakataloogis, otsi ülesse "Bluefire" kataloog ja ava see (pilt 5 aken 2). "Blufire" kataloogis ava kataloog "imports" (pilt 5 aken 3).


    Raamatu kopeerimine Bluefire import kataloogi, osa 3
    Pilt 5. E-raamatu kopeerimine "Download" kataloogist "Blufire/imports" kataloogi, osa 3.
     
    Imports kataloogis kuva uuesti lõikelaua nupust (pilt 6 aken 1) lõikelaud ning vajuta nuppu "Paste" (või "Paste All" mitme raamatu puhul, pilt 6 aken 2). Nüüd peaksid kõik kopeeritud raamatud olema nähtaval "imports" kataloogis (pilt 6 aken 3).    Pilt 6. E-raamatu kopeerimine "Download" kataloogist "Blufire/imports" kataloogi, osa 4.
     
   2. Nüüd impordi (vaata edasi punkt 4 "E-raamatu(te) importimine Bluefire Reader'isse.") e-raamat Bluefire Reader'isse ja saadki raamatu lugemisega kohe alustada.  

    Head lugemist!
     
 3. E-raamatu allalaadimine kasutades arvutit (Mac, Windows).
  1. Lae e-raamat oma arvutisse (EPUB, PDF) ja salvesta see mõnda kataloogi. Windowsis salvestatakse veebilehitseja (FireFox, Chrome, IE) kõik allalaetavad failid tavaliselt "Downloads" kataloogi.
  2. Ühenda oma Android'i seade USB-kaabli abil arvutiga. Arvuti peaks seadme kohe ära tundma ning pakkuma seadmes oleva SD-kaardi avamist.
  3. Kopeeri e-raamat USB-liidese kaudu oma seadmesse (failide kopeerimise võimalustest loe oma seadme kasutusõpetusest) kataloogi "Blufire/imports".
  4. Nüüd impordi (vaata edasi punkt 4 "E-raamatu(te) importimine Bluefire Reader'isse.") e-raamat Bluefire Reader'isse ja saadki raamatu lugemisega kohe alustada.

    

   
 4. E-raamatu(te) importimine Bluefire Reader'isse.

  Ava rakendus Blufire Reader ning vajuta alumises menüüs asuvale "Info" nupule (pilt 7 aken 1). Järgmisena vajuta nuppu "Import" (pilt 7 aken 2). Nüüd imporditakse kõik e-raamatud, mis asuvad SD-kaardil kataloogis "Bluefire/imports", Blufire'i raamatute kataloogi.


  Raamatu import Bluefire Readerisse
  Pilt 7. E-raamatu importimine Bluefire Reader'isse.


Kuidas lugeda Adobe DRM-iga kaitstud EPUB ja PDF e-raamatuid Bluefire Reader'iga?

 1. Juhul, kui sul ei ole Android'i seadmesse installeeritud Bluefire Reader App'i, siis lae see alla Google Play'st (Bluefire Reader - lae alla) ning installeeri rakendus seadmesse. Pärast installeerimise lõppu peaks töölauale tekkima Bluefilre Reader ikoon.
   
 2. Käivita Bluefire Reader App ning autoriseeri seade oma Adobe ID-ga. Adobe ID puudumisel saad luua konto interneti aadressil: 'https://www.adobe.com/ee/account/sign-in.adobedotcom.html' või kasutades Bluefire Reader rakendust.

  Oma Adobe ID saad sisestada programmi alumises menüüs valiku "Info" alt. Järgmisena vajuta nuppu Authorize (pilt 1 aken 2).

  Seadme autoriseerimine Adobe ID-ga
  Pilt 1. Seadme autoriseerimine Adobe ID-ga.

  Seadme autoriseerimiseks peab sisestama oma Adobe ID (Adobe.com-is registreeritud e-mail) ning parooli. Kinnitamiseks vajuta nuppu "Authorize" (pilt 1 aken 3). Seadme autoriseerimiel avaneb taas Info aken ning sinu Adobe ID peaks olema ära märgitud esimese valiku juures Deauthorize nupu kohal (pilt 2).

  Pilt 2. Seade on autoriseeritud Adobe ID'ga.

  Pilt 2. Seade on autoriseeritud Adobe ID'ga.

   
 3. Pärast edukat seadme autoriseerimist soovitame esmalt proovida alla laadida mõnda tasuta raamatut. Seda selleks, et veenduda seadme ning programmi täielikus ühilduvuses.

  E-raamatuid on võimalik laadida arvuti kaudu või otse seadmesse. Mõlemad meetodid on kirjeldatud allpool.

  Leia omale sobiv e-raamat ja lae see alla oma Android'i seadmesse.
  • Bluefire Reader'i õigesti installeerumisel peaks allalaadimise lingile/nupule vajutades avanema valikute aken, mis võimaldab raamatu importimist otse Blufire Reader'isse (vaata pilt 1). Valides avanevas valikute aknas "Download to Bluefire Reader", laetakse raamat otse Bluefire Reader App'i. Allalaadimise lõppedes küsib Blufire App üle, mida edasi teha - mine raamatute kataloogi (Go To Library) või hakka kohe lugema (Read Now).

   Pilt 1.</em> E-raamatu allalaadimisel veebilehitseja poolt pakutavad valikud (rakendus Browser, mobiilivaates)
   Pilt 1. E-raamatu allalaadimisel veebilehitseja poolt pakutavad valikud (rakendus Browser, mobiilivaates).

   Nüüd peaks e-raamat olema kättesaadav Bluefire Reader'ist. Head lugemist!
    
  • Näide e-raamatu allalaadimise protsessist, kus fail laetakse alla teisi valikuid käivitamata (vaata pilt 2):

   E-raamatu allalaadimine 'Tellimuse kinnituse' lehel
   Pilt 2. E-raamatu allalaadimine peale tellimuse eest tasumist (rakendus Browser, mobiilivaade).
    
   Pärast allalaadimise protsessi lõppu salvestab veebilehitseja e-raamatu SD-kaardil asuvasse "Download" kataloogi. Nüüd on vaja raamat viia Bluefire Reader'i "Bluefire/imports" kataloogi.

   Allalaetud raamatu kopeerimine "Download" kataloogist "Bluefire/imports" kataloogi.

   Selle protsessi edukaks läbimiseks on vaja kasutusele võtta failihalduse tasuta App - ES File Explorer File Manager (lae alla Google Play'st). Juhul, kui sa oled juba mõnda failihalduse rekendust kasutanud, siis ei tohiks kopeerimisega probleeme tekkida.
   1. Lae alla ES File Explorer File Manager (lae alla Google Play'st) ja paigalda see oma seadmesse.

    Käivita failihalduse App. Esimesel lehel peaksid nägema hulka erinevaid katalooge (pilt 3 aken  1). Otsi üles kataloog nimega Download ja ava see (vajutades selle peale). Nüüd peaksid nägema kataloogi sisu, kust otsi ülesse imporditav e-raamat. Raamatu valimiseks hoia näppu natukene aega raamatu peal või vali alumises menüüst valik "Select". Sellega peaks tekkima kataloogis olevate objektide peale valiku kastike (pilt 3 aken2). Lõpuks märgi ära soovitud raamat(ud) (pilt 3 aken 3).

    Raamatu kopeerimine Bluefire import kataloogi, osa 1
    Pilt 3. E-raamatu kopeerimine "Download" kataloogist "Bluefire/imports" kataloogi, osa 1.
     

    Järgmisena kopeeri märgitud raamatud lõikelauale (ingl. k. Clipboard). Selleks vali alumisest menüüst valik "Copy" (pilt 4 aken 1). Nüüd peaks tekkima vasakule nupp (pilt 4 aken 2), millele vajutades näed lõikelaua sisu (pilt 4 aken 3). Avatud lõikelaua peitmiseks vajuta uuesti lõikelaua nupule (pilt 4 aken 3).


    Raamatu kopeerimine Bluefire import kataloogi, osa 2
    Pilt 4. E-raamatu kopeerimine "Download" kataloogist "Bluefire/imports" kataloogi, osa 2.
     
    Kui õiged raamatud on lõikelauale kopeeritud, saad jätkata kopeerimise protsessiga.
    Kõigepealt lahku Download kataloogist. Selleks vali ülemiselt tahvlilt (pilt 5 aken 1) "sdcard" (see on viide SD-kaardi juurkataloogi). Olles SD-kaardi juurkataloogis, otsi üles "Bluefire" kataloog ja ava see (pilt 5 aken 2). "Blufire" kataloogis ava kataloog "imports" (pilt 5 aken 3).


    Raamatu kopeerimine Bluefire import kataloogi, osa 3
    Pilt 5. E-raamatu kopeerimine "Download" kataloogist "Bluefire/imports" kataloogi, osa 3.
     
    Imports kataloogis kuva uuesti lõikelaua nupust (pilt 6 aken 1) lõikelaud ning vajuta nuppu "Paste" (või "Paste All" mitme raamatu puhul, pilt 6 aken 2). Nüüd peaksid kõik kopeeritud raamatud olema nähtaval "imports" kataloogis (pilt 6 aken 3).


    Raamatu kopeerimine Bluefire import kataloogi, osa 4
    Pilt 6. E-raamatu kopeerimine "Download" kataloogist "Blufire/imports" kataloogi, osa 4.
     
   2. Nüüd impordi (vaata edasi punkt 4 "E-raamatu(te) importimine Bluefire Reader'isse.") e-raamat Bluefire Reader'isse ja saadki raamatu lugemisega kohe alustada.  

     
  E-raamatu allalaadimine arvuti abil (Windows, Mac):

  1. Juhul, kui sinu arvutisse ei ole installeeritud Adobe Digital Editions tarkvara, siis lae see alla siit. Pärast allalaadimist installeeri tarkvara arvutisse.
  2. Kui sul puudub Adobe ID, siis saad selle tasuta luua siin. Adobe ID on vajalik tarkvara Adobe Digital Editions'i kasutamiseks. Loodav ID-kood on unikaalne, mis annab sulle võimaluse raamatu lugemiseks kuni kuues seadmes (e-luger, telefon, tahvelarvuti jne.), mis on autoriseeritud sama Adobe ID'ga.
  3. Autoriseeri ja lae alla sobiv e-raamat (ePub, PDF). Enamasti on allalaetav fail .acsm laiendiga. Allalaetud faili avamisel Adobe Digital Editions'iga laetakse alla tegelik e-raamat, mida hiljem saad kasutada kuni kuues seadmes.
  4. Kopeeri e-raamat USB-liidese kaudu oma seadmesse (failide kopeerimise võimalustest lugege oma seadme kasutusõpetusest) kataloogi "Bluefire/imports".
  5. Nüüd impordi (vaata edasi punkt 4 "E-raamatu(te) importimine Bluefire Reader'isse.") e-raamat Bluefire Reader'isse ja saadki raamatu lugemisega kohe alustada.

    
 4. E-raamatu(te) importimine Bluefire Reader'isse.

  Ava rakendus Blufire Reader ning vajuta alumises menüüs asuvale "Info" nupule (pilt 7 aken 1). Järgmisena vajuta nuppu "Import" (pilt 7 aken 2). Nüüd imporditakse kõik e-raamatud, mis asuvad SD-kaardil kataloogis "Bluefire/imports" Blufire raamatute kataloogi.


  Raamatu import Bluefire Readerisse
  Pilt 7. E-raamatu importimine Bluefire Reader'isse.

Head lugemist!


NB! Adobe® Digital Editions ning e-raamatu lugeja peavad olema aktiveeritud sama AdobeID-ga.